SOKOTERAPIA 

Naturalne soki ze świeżych warzyw, owoców i liści są źródłem wielu witamin i przeciwutleniaczy chroniących skutecznie organizm człowieka.


Soki sprzyjają dobremu trawieniu i oczyszczaniu organizmu.
Substancje biologicznie czynne zawarte w surowych sokach (m.in. kwasy organiczne, taniny, enzymy roślinne) korzystnie wpływają na funkcje przewodu pokarmowego oraz narządów wewnętrznych (wątroba, nerki) odpowiedzialnych za usuwanie z organizmu substancji zbędnych i toksycznych.
Wysoka zawartość potasu sprawia, że soki zapobiegają zakwaszeniu organizmu oraz sprzyjają utrzymaniu właściwego poziomu nawodnienia ciała.


Soki skutecznie zastępują dzienne zapotrzebowanie na warzywa i owoce, których często spożywa się w zbyt małych ilościach.
Świeżo wyciskane soki są źródłem licznych fitoskładników, które mają dobroczynny wpływ na procesy zachodzące w Twoim ciele. Dlatego picie soków to element profilaktyki i dietoterapii przewlekłych chorób, takich jak cukrzyca, miażdżyca, hipercholesterolemia, nowotwory.
Eksperci polecają picie minimum 1-2 szklanek soku owocowego dziennie. Ponadto według ekspertów najlepszym rozwiązaniem jest picie soków warzywnych. Soki mogą stanowić zamiennik 1-2 porcji warzyw i owoców w ciągu dnia. Przyjmuje się, że jedna szklanka soku odpowiada 150 g (jednej porcji) warzyw lub owoców z 500-700 g zalecanych.
Pijąc świeże soki i nie wydając pieniędzy na bezwartościowe, wysokosłodzone i zawierające konserwanty soki możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze ale przede wszystkim ZDROWIE.
Polecamy wiele przepisów na zdrowe i odżywcze soki. Zapraszamy na stronę soktajle.pl, która zawiera kompleksowe informacje oraz wiele sprawdzonych przepisów na soki z warzyw, owoców i liści.
Chcąc zrobić zdrowe soki musimy pamiętać, że bardzo ważnym elementem jest odpowiedni sposób ich pozyskiwania.
Polecamy Slow Juicer - Wolnoobrotową Wyciskarkę firmy Phipiak Milano, która w przeciwieństwie do tradycyjnych sokowirówek nie natlenia soków i nie pozbawia ich ważnych wartości odżywczych.
Niezmierna obfitość składników odżywczych dostarczana codziennie w postaci świeżo wyciśniętego soku z owoców i warzyw ekologicznych, zapewnia organizmowi ogromną dawkę enzymów, witamin, minerałów i składników odżywczych.
NA ZDROWIE
Zapraszamy na stronę soktajle.pl
 

Zacznij nowy,
zdrowszy styl życia!
Pij zdrowe soki,
poznaj naturalną terapię!
Gotuj smacznie, zdrowo
i oszczędnie!
Używaj naturalnych
kosmetyków!